Пређи на главни садржај

Sok od pšenične trave


Sok od pšenice
Sok od pšenične trave je zelene boje, ima poprilično prijatan ukus, koji podseća na ukus slatkog graška! Ako ste novi u pripremanju sokova od pšenične trave, možete se odlučiti da ga pomešate sa nekim sveže isceđenim sokom: od pomorandže ili banane.



Sok od psenične trave može biti jedna od najboljih „superhrana“ za čišćenje limfne tečnosti. Dakle, ako patite od limfnog zagušenja, povezanog sa stanjima kao što su upala grla ili natečeni limfni čvorovi, svakodnevno koriščenje ovog izuzetnog soka može da bude rešenje za vas!

Dakle, kako bi se vaše telo borilo protiv infekcija (upale grla npr), probajte sok od pšenične trave! To bi mogao da bude savršen prirodni lek, za optimalnu opštu dobrobit.

Prah od pšenične trave
Danas imate mogućnosti da kupite zamrznuti sok od pšenične trave ili u vidu praha, a ako želite možete je i sami veoma lako uzgajati. Pšenica se poseje sa malo zemlje u posudu, stavlja se tanki sloj zrna koji je potrebno dan ranije poslagati na vlažan papir da se pojave pšenične klice. Pšenična trava se redovno zaliva, a najpogodnija za rezanje je oko 9 ,10 dana posle sejanja. Bere se dakle u vrlo ranim fazama listanja, kada je njen sadržaj najvišeg kvaliteta.

Nakon sejanja i branja sada je red da napravimo sok od pšenične trave. Pšenična trava koja je isceđena daje pravo bogatstvo hranljivih materija (uključujući i hlorofil, kompletan spektar belančevina, i mnoge vitamine, između ostalih Vitamin A i C) .

Koristi su višestruke jer ovaj napitak donosi brojne zdravstvene koristi; potencijalno deluje kao čistač organizma, zbog visokog sadržaja hlorofila. Hlorofil  daje pšeničnoj travi zeleni pigment i može da poboljša cirkulaciju. To znači da pšenična trava može pomoći optimalno funkcionisanje organizma tokom infekcija:

  • Uklanjanje toksina iz ćelija i detoksikacija organizma 
  • Stimulisanje idealnog protoka limfne tečnosti 
Ukoliko svakodnevno konzumirate sok psenicne trave  pomoći ćete vašem organizmu kod sledećih stanja :

  • Infekcije usta i ždrela ili gnojne angine-možete pokušati da umirite i lečite upale grla grgljanjem  uz sok od psenicne trave. 
  • Oticanje limfnih  žlezda (koje se mogu naći na vratu, preponama i pazuhu) zbog nakupljanja bakterija u limfnim čvorovima. 

Коментари

Популарни постови са овог блога

Hajdučka tava

Hajdučka trava Hajdučka tava (lat. Achilea millefolium) ili hajdučica, stolisnik. Ona daje neverovatne rezultate kod prelaznog doba to jest klimaksa. Takode rešava probleme sa belim pranjem, upale jajnika, mokrenja u krevetu i oboljenja materice  kao i kod mioma. Za bolove u nogama i rukama dobre su kupke sa hajdučkom travom. Zavidne rezultate je dala i kod lecenja migrene, nesvestice, nagona za povraćanje  suženenje  i sekrecije očiju, krvarenja iz nosa, procišcava krv pa je dobro da se pije posle hemoterapije kako bi se organizam brzo oporavio. Kod oboljenja koštane srži takode je neprevazidena hajdučka trava. Hajdučka trava pomaže kod šuljeva čak i onda kada krvare  kao i kod krvarenja iz želudca. Pomaže kod reume bolova u ledima. Reguliše rad bubrega. Hajducka trava  reguliše apetit  leči upale želudca, poremećaj cirkulacije  kao i probleme sa stolicom,  kod pojave jakog proliva ili opstipacije. Leči anginu pektoris  kao i njene pratece tegobe. Što se tice  hemoroida mas

Borove iglice

Bor je uopšteni naziv za više vrsta četinara. Beli bor ili obicni bor (lat. Pinus sylvestris). Ova biljka je vekovima korisćena za lečenje upale pluca. Borove iglice su stavljali u kosu da bi se otarasili parazita (vaški i buva). Borovi izdanci i iglice su bogat izvor C vitamina . Osim toga imaju blagotvorno dejstvo na disajne organe, dok se smola koristi za lecenje kožnih bolesti i reumatizma. Odavno se zna da jutarnji boravak i šetnja kroz borovu šumu olakšavaju disanje osobama koje imaju problema sa disajnim organima.

Mrtva bela kopriva

Mrtva bela kopriva Mrtva bela kopriva (lat. Lamium album) ili medić. Ovo je višegodišnja zeljasta biljka, raste pored puteva, cvetovi su mali beli i nalaze se u pazuhu gornjih listića. Ova vrsta koprive se koristi za lečenje bolesti uvećane prostate, nesanice, upale bronhija, ekcema, tegobe u predelu želudca i creva. U praksi se koristi za ginekološke tegobe poput pojačanog sekreta i odliva, a veoma često se koristi i protiv klimaksa.